Społeczna Pracownia Mozaiki

MOZAIKA DLA CZUBÓW POŁUDNIOWYCH

img_1579-1024x499

Społeczna Pracownia Mozaiki zaprasza na kolejne warsztaty, tym razem przy współpracy z  Dzielnicowym Domem Kultury „Czuby Południowe” i Igą Kołodziej.

TERMINY SPOTKAŃ:
8.10, godz. 11:00-13:00 – warsztaty dotyczące koncepcji mozaiki
9.10, godz. 16:00-18:00 – konsultacje projektu mozaiki
20.10, godz. 17:00-19:00 – otwarte warsztaty mozaikarskie, wspólne wykonywanie mozaiki
22.10, godz. 11:00-13:00 – prace montażowe
23.10, godz. 16:00 – wernisaż

 

Miejsce wszystkich październikowych spotkań to Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”, ul. Wyżynna 16.

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” działa od października 2015. Powstał z inicjatywy mieszkańców dzielnicy Czuby Południowe, którzy potrzebowali na terenie dzielnicy swojego miejsca kulturalnych spotkań. Drzwi nowej, miejskiej instytucji oficjalnie otwarto 10 października 2015 roku. Oferta instytucji skoncentrowana jest wokół trzech osi: edukacja artystyczna dzieci i młodzieży, cykle prezentujące interesujące zjawiska współczesnej kultury oraz działania aktywizujące kulturalnie i animujące mieszkańców.

Celem jej działalności jest tworzenie przyjaznych i bezpiecznych warunków do uczestnictwa w kulturze, poprzez budowanie atrakcyjnej oferty warsztatowej dla osób w każdym wieku, organizowanie spotkań z inspirującymi ludźmi i wydarzeń promujących ciekawe zjawiska w sztuce, a  przede wszystkim poprzez działania mające na celu aktywizację społeczności lokalnej i włączenie jej w działalność domu kultury. Oferta tworzona jest w oparciu o rozmowy z mieszkańcami dzielnicy. Usytuowanie Dzielnicowego Domu Kultury „Czuby Południowe” sprawia, że kultura jest tutaj na wyciągnięcie ręki, jest w sąsiedztwie i gorąco zaprasza do odwiedzin.

Iga Kołodziej – architektka krajobrazu, miejska ogrodniczka. Właścicielka pracowni architektury krajobrazu Mint&Lavender, projektuje ogrody i tereny zieleni dla klientów prywatnych i publicznych, buduje zielone instalacje dla instytucji kultury (m.in. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Nowego Teatru w Warszawie, Muzeum Warszawskiej Pragi), prowadzi warsztaty ogrodnicze i wykłady (m.in. dla Centrum Nauki Kopernik, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Muzeum Warszawskiej Pragi, Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę“, Młyna Zabierzów, Okna na Warszawę, Lub Design, Domu Kultury „Narnia“ w Lublinie, Greenpeace Polska). Należy do Stowarzyszenia na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego „Odblokuj“. Od 2011 pełni funkcję Sekretarza Sekcji Drzew Miejskich Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz